Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu

08 listopada 2019, 21:15

Policjanci zatrzymali 17-latka, który wywołał fałszywy alarm bombowy. Sprawca zadzwonił do jednej ze szkół w powiecie gdańskim i poinformował o podłożeniu niebezpiecznego ładunku. Po sprawdzeniu budynku okazało się, że alarmy był fałszywy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi do 8 lat więzienia. Oprócz sankcji karnych sprawca musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi.

We wrześniu do jednej ze szkół w powiecie gdańskim zadzwonił mężczyzna z informacją o podłożeniu bomby. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli teren, pomogli w ewakuacji i sprawdzili obiekty w poszukiwaniu niebezpiecznego ładunku. Okazało się, że informacja o zagrożeniu była fałszywa.

Równolegle z działaniami na miejscu zdarzenia policjanci rozpoczęli namierzanie osoby, która przekazała fałszywą informację o podłożeniu ładunku wybuchowego. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zdobyli informacje, które pozwoliły ustalić, kto stoi zgłoszeniem. Ich praca pozwoliła szybko wytypować sprawcę.

W tym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich zatrzymali zaskoczonego 17-latka. Podejrzany o dokonanie przestępstwa usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego. Za zawiadomienie o nieistniejącym zdarzeniu stwarzającym zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi bądź mienia w znacznych rozmiarach grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Przestrzegamy, że wywołanie fałszywego alarmu uruchamia całą lawinę działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku wybuchowego. Na sprawcy takiego zdarzenia ciąży nie tylko odpowiedzialność karna, ale również materialna wynikająca z poniesionych przez służby ratownicze kosztów.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola

Autor: WIESŁAW

09 listopada 2019, 07:50
Bardzo dobrze GRATULUJE.