Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu

29 kwietnia 2020, 21:12

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu dostawczego. 22-latek nie dość, że przywłaszczył sobie cudzy pojazd, to kierował nim, będąc nietrzeźwym. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

W niedzielę wieczorem do pruszczańskiej komendy zadzwonił 33-letni mężczyzna, który zgłosił kradzież samochodu dostawczego. Według przekazanych przez niego informacji zginął także jego portfel z dokumentami i pieniędzmi. Dyżurny od razu przekazał informację do podległych patroli. Jednocześnie mundurowi rozpoczęli ustalenia okoliczności, w jakich doszło do kradzieży. Okazało się, że podczas spotkania zgłaszającego z nieznanym mu mężczyzną ten wykorzystał nieuwagę 33-latka i ukradł kluczyki od auta oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji tego samego wieczoru podczas służby zauważyli dostawczego fiata, który odpowiadał wyglądem pojazdowi z wcześniejszego zgłoszenia. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. W środku siedziało trzech mężczyzn. Kierujący – 22-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego był nietrzeźwy i dodatkowo miał przy sobie narkotyki. W pojeździe policjanci zabezpieczyli także skradziony wcześniej portfel z dokumentami.

Wszyscy trzej zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zarzutów 22-latkowi. Okazało się, że ten mężczyzna ukradł pokrzywdzonemu portfela z pieniędzmi i dokumentami, zabrał także samochód. 22-latek odpowie też za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków. Pozostali mężczyźni, których 22-latek zabrał do skradzionego auta, zostali przesłuchani w charakterze świadków.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia, natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola