Policjanci znaleźli narkotyki u kierowców

16 września 2019, 22:14

Podczas minionego weekendu policjanci u dwóch kierowców znaleźli narkotyki. Obaj mężczyźni niebawem usłyszą zarzuty nielegalnego posiadania środków odurzających. Przestępstwo tego rodzaju jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

W końcówce ubiegłego tygodnia doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył 23-letni mężczyzna. Policjanci, podczas przeprowadzania oględzin jego samochodu, zauważyli woreczek z zawartością białego proszku. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to amfetamina. Mundurowi ustalą też, czy 23-latek w momencie zdarzenia był pod wpływem narkotyków. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty posiadania narkotyków i, jeśli badanie da wynik pozytywny, kierowania pojazdem pod ich wpływem.

Kolejnego dnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas kontroli zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 25-letniego kierowcy. Doświadczeni policjanci dokładnie sprawdzili, co przewozi kontrolowany. Po chwili okazało, że mężczyzna posiada przy sobie narkotyki – mefedron. Niebawem usłyszy zarzuty posiadania zabronionych substancji.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi do 2 lat więzienia. Natomiast nielegalne posiadanie substancji odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola