Policjanci zorganizowali debatę z seniorami

17 grudnia 2019, 00:16

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zorganizowali debatę z seniorami. Tematem spotkania było bezpieczeństwo, w szczególności zagadnienia dotyczące zagrożeń osób starszych. Debata odbyła się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

We wtorek w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim odbyła się debata zorganizowana przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Na zaproszenie mundurowych na spotkanie przyszło kilkanaście osób. Tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów. Stróże prawa przedstawili spoty profilaktyczne zawierające ostrzeżenia przed próbami wyłudzenia, na jakie narażone są osoby starsze. Mundurowi dużą część debaty poświęcili na wyjaśnienie sposobu działania przestępców i udzielali wskazówek co do zachowania, gdy ktoś próbuje wyłudzić pieniądze czy dane osobowe. Dyskusja, jaką wywołał ten temat dowodzi potrzeby jak najczęstszego przypominania zasad bezpieczeństwa w podobnych przypadkach.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie funkcji dzielnicowego i jego zadań w kontaktach ze społecznością lokalną. Ta część debaty została ukierunkowana przez Kierownika Rewiru Dzielnicowych asp. szt. Sławomira Piotraka, obecnego na spotkaniu. Z kolei przedstawienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz scharakteryzowania problemów na nią nanoszonych podjął się Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. Bartosz Raszewski. Ponadto policjanci omówili aplikację Moja Komenda.

W kolejnej części spotkania mundurowi zaakcentowali potrzebę odpowiedniego zabezpieczenia mieszkania, szczególnie w okresie świątecznym.

Następnie policjanci nakreślili problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skupiając się szczególnie na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Oczywiście nie zapomnieli zaznaczyć potrzeby noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym. W związku z tym tematem mundurowi przygotowali dla uczestników opaski odblaskowe w barwach biało-czerwonych, które od dłuższego czasu są przekazywane przez policjantów w ramach akcji „Bądź widocznym patriotą”.

W każdym bloku tematycznym był czas na dyskusje i pytania ze strony uczestników debaty. Szczegółowe zapytania, które usłyszeli policjanci, bezsprzecznie świadczą o dobrze dobranych tematach spotkania.

Na końcu debaty uczestnicy wypełniali ankiety, gdzie oceniali m.in. przygotowanie prelegentów oraz wskazywali na potrzebę organizowania tego typu spotkań.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola