Policjanci zorganizowali debatę na temat bezpieczeństwa seniorów

06 czerwca 2019, 08:17

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Głównym celem warsztatów było przybliżenie słuchaczom zasad bezpieczeństwa oraz możliwości aplikacji Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj podczas wykładów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pruszczu Gdańskim policjanci przeprowadzili debatę o nazwie „Dekalog Bezpieczeństwa Seniora”. W trakcie warsztatów funkcjonariusze przestrzegali słuchaczy przed oszustami działającymi tzw. metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Mundurowi opisali sposoby działania sprawców tego typu przestępstw i uczulali uczestników zajęć na próby wyłudzenia pieniędzy, mówili jak postępować by nie paść ofiarą oszustwa. Ponadto poruszono tematykę umów zawieranych na odległość oraz udostępniania danych osobowych w internecie. Policjanci przybliżyli możliwość wpływania na bezpieczeństwo za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz możliwość kontaktu z dzielnicowym za pomocą aplikacji Moja Komenda.

Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem, czego dowodem były liczne pytania do policjantów. Na zakończenie debaty uczestnicy otrzymali ulotki pn. „Seniorze, nie daj się oszukać”.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola