Na półmetku Mistrzostw Polski w kitesurfingu

16 sierpnia 2018, 09:28

Za nami dwa dni zawodów Ford Fiesta Active Cup. W niedzielę w Pucku zjawiło się 53 zawodników, startujących w konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Race oraz Formuła Kite, czyli wyścigi na hydroskrzydle.

Jako pierwsi do boju ruszyli freestylowcy, którzy toczyli walkę przy silnym i szkwalistym wietrze wiejącym z zachodu. Nagłe nadejście ciemnej chmury, która przyniosła ze sobą burzę zmusiło kitesurferów do zejścia z wody. W efekcie udało się rozegrać niecałą połowę heatów mężczyzn oraz kobiet.
Tuż po burzy, kiedy wiatr trochę przycichł, na starcie zameldowali się zawodnicy Twin Tip Race. Po trzech wyścigach prym wiodą Agnieszka Chodorska oraz Maks Żakowski.
Drugiego dnia zawodów prognoza od rana była bardzo słaba, na szczęście wczesnym popołudniem rozwiało się na tyle, aby móc przeprowadzić cztery wyścigi Formuły Kite, w których triumfują Magdalena Woyciechowska oraz Maks Żakowski.
Po tych wyścigach zaplanowano zrobienie pierwszego na świecie wyścigu Kite Foil Mixed, czyli konkurencji, w której pary męsko-damskie ścigają się w sztafecie na hydrofoilach. Do konkurencji zapisało się osiem par, niestety słabnący wiatr nie pozwolił na jej rozegranie.
Do wielkiego finału Mistrzostw Polski zostały jeszcze dwa dni, które wyłonią najlepszych.
W międzyczasie zapraszamy do miasteczka zawodów w puckim porcie na jazdy testowe najnowszym Fordem Fiestą Active!
Więcej informacji znajdziecie na profilu facebookowym zawodów www.facebook.com/fordkitecup oraz na www.fordcup.pl. Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/214402995888669/
Serdecznie zapraszamy!
Harmonogram zawodów:
14 sierpnia
10:00               Skippers meeting
10:30               Pierwszy możliwy start
15 sierpnia
9:00                 Skippers meeting
15:00               Ostatni możliwy start
*harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe

info Agnieszka Podraza
Fot. Łukasz Nazdraczew

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola