Pora na Wielki Finał II edycji Drużyny Energii!

10 czerwca 2019, 13:54

Gdansk, 20.01.2019
Sport. Druzyna Energii
NZ
FOT. GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl

Połączyli nowoczesne technologie ze sportem w projekcie dla 25 000 uczniów. Pora na Wielki Finał II edycji Drużyny Energii!

Jeden program promujący aktywność fizyczną wśród dzieci, sześciu inspirujących sportowych ambasadorów, 200 szkół z całego kraju, cztery miesiące rywalizacji, ponad 20 000 nadesłanych filmów z ćwiczeniami, pięć niezapomnianych lekcji WF-u w zwycięskich „podstawówkach”, 2 400 przejechanych kilometrów i wreszcie wszystko jest jasne. W środę 12 czerwca na Stadionie Energa w Gdańsku odbędzie się Wielki Finał II edycji Drużyny Energii, z którą w tym roku trenowało ponad 25 000 uczniów klas 6-8 ze szkół we wszystkich zakątkach Polski.

Aktywna zabawa rozpoczęła się pod koniec stycznia. W tym roku Drużyna Energii wzbogaciła się o dwóch nowych ambasadorów – dwukrotną mistrzynię Europy w siatkówce Izabelę Bełcik oraz najlepszego dunkera świata Rafała Lipińskiego, który wprowadził do programu ćwiczenia związane z koszykówką. – Najbardziej podoba mi się fakt, że cała nasza ekipa jest niesamowicie zgrana – podkreśla popularny „Lipek”. – Połączeni wspólną pasją do sportu możemy z łatwością i przyjemnością przekazywać ją młodszemu pokoleniu. Dzieci wyczuwają, kiedy ktoś robi coś z czystej pasji i chęci. Myślę, że widać po nas to, jak naturalni jesteśmy w tym, co robimy i nigdy nie wymuszamy uśmiechów na twarzach. Zainteresowanie programem przerosło nasze oczekiwania. Serce rośnie, gdy widzę, jak jesteśmy przyjmowani, jak bardzo uczniowie są zaangażowani w nagrywanie filmów i w starania, by wygrać każdy z etapów.

Bełcik i Lipiński wspólnie z Markiem Citką, Krzysztofem Golonką, Bartoszem Ignacikiem i Krzysztofem Ignaczakiem zachęcali uczniów i nauczycieli do rywalizacji, co miesiąc proponując im ćwiczenia, które należało wykonać, udokumentować na filmach i przesłać poprzez stronę www.DruzynaEnergii.pl. Co miesiąc najlepsza szkoła wygrywała wizytę ambasadorów, którzy przeprowadzali w niej lekcję wychowania fizycznego.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola