Pościg za nietrzeźwym kierowcą

25 czerwca 2019, 15:25

W poniedziałek po południu policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pełniący służbę na terenie Pruszcza Gdańskiego po krótkim pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Kierowca chciał uniknąć kontroli i nie reagował na sygnały do zatrzymania. Pomimo zablokowania mu przejazdu próbował jeszcze uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Niezatrzymanie się do kontroli jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj po południu policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pełnili służbę w Pruszczu Gdańskim, zauważyli kierowcę, który jedzie samochodem osobowym ze znaczną prędkością po drogach osiedlowych i nie hamuje przed progami zwalniającymi. Funkcjonariusze nadali sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania. Mężczyzna kierujący citroenem nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. Po kilku minutach policjanci zablokowali mu przejazd. 39-latek w tym momencie wysiadł z auta i zaczął uciekać na piechotę. Mundurowi szybko go dogonili i zatrzymali. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny – okazało się, że ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 39-latek niebawem usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola