POWIAT GDAŃSKI – DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH POWIATU GDAŃSKIEGO

23 kwietnia 2017, 20:05

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim wspólnie z policjantami z oddziałów prewencji w Gdańsku przeprowadzili działania kontrolno- prewencyjne pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań było zapobiegania wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W środę (19 kwietnia br.) policjanci z pruszczańskiej drogówki oraz podległych komisariatów przy wsparciu funkcjonariuszy z oddziałów prewencji policji w Gdańsku przeprowadzili działania pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”. Podczas działań policjanci kontrolowali czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie przestępstw i

wykroczeń drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry

– to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. Podczas swojej pracy funkcjonariusze wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, mierniki prędkości oraz urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Podczas całej akcji skontrolowano 85 kierujących, ujawniono 48 wykroczeń z czego 22 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola