POWIAT GDAŃSKI – POLICJANCI WSPÓLNIE ZE STRAŻĄ LEŚNĄ WERYFIKUJĄ MAPY ZAGROŻEŃ

24 kwietnia 2017, 19:58

Od początku kwietnia mieszkańcy powiatu gdańskiego nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 14 zgłoszeń dotyczących jazdy pojazdami czterokołowymi (quady) po terenach leśnych. Policjanci wspólnie ze strażą leśną weryfikują zgłoszenia i obejmują szczególnym nadzorem miejsca zagrożone, stosując zasadę „zero tolerancji” dla sprawców wskazanych na mapie wykroczeń.

Od środy do piątku (19-21 kwietnia br.) policjanci z pruszczańskiej drogówki wspólnie ze strażą leśną nadleśnictwa Kolbudy prowadzą wzmożone kontrole miejsc wskazanych przez mieszkańców powiatu gdańskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenia dotyczą jazdy pojazdami czterokołowymi po terenach leśnych. Od początku kwietnia mundurowi otrzymali 14 sygnałów o miejscach, w których dochodzi do tego typu zachowań.

Większość z tych zgłoszeń zweryfikowano. W ubiegłym tygodniu na terenie masywu leśnego w Kolbudach zatrzymano 43-letniego mieszkańca gminy Żukowo, który jeździł na motocyklu crossowym. Mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Maksymalna kara za niszczenie roślinności i płoszenie zwierzyny leśnej wynosi 1 tys. złotych.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola