ProData Cup – Finał Pucharu Polski Nautica 450 tuż-tuż

28 września 2018, 17:29

Wzorem ubiegłych lat klasa Nautica kończy swój oficjalny sezon na Jeziorze Kierskim. W tym roku na stole stoi wiele trofeów. Czy jednej załodze uda się rozbić bank? Niedługo się dowiemy!

Ostatni weekend września to finał zmagań żeglarzy klasy Nautica 450. A jest o co walczyć. Oprócz samych trofeów w regatach ProData Cup, załogi wystartują również w wyścigu o Błękitną Wstęgę Jeziora Kierskiego. Regaty te są również ostatnim aktem cyku Pucharu Polski klasy Nautica 450. Po ich zakończeniu poznamy zwycięzcę pucharu.

To już trzecia edycja regat ProData Cup, które odbędą się w dniach 29-30.09.2018, a organizowane są przez Jacht Klub Wielkopolski oraz Stowarzyszenie Klasy Nautica 450 przy współpracy z poznańską firmą ProData. W tym roku regaty połączone są ze startem w tradycyjnym wyścigu – Błękitna Wstęga Jeziora Kierskiego, gdzie zawodnicy klasy Nautica 450 zmierzą się najlepszymi załogami na co dzień żeglującymi na Kiekrzu. Na starcie zobaczymy jachty przeróżnej maści od Laserów do Delphi 24. Błękitna Wstęga będzie liczona również jako jeden z wyścigów ProData Cup.

Po poprzednim akcie Pucharu Polski – BMW Warsaw Sailing Days na Zegrzu, prowadzenie objęła załoga Łukasza Maksymowicza – Podfruwajka. Drugie i trzecie miejsce w niedużej odległości punktowej zajmują zespoły Sailing Machine (Nawrocki/Dzierżewicz) oraz ProData (Małecki/Odważny). Teamy te muszą wygrać z Podfruwajką o dwa miejsca, aby wygrać cały cykl, co na Kiekrzu nie jest niemożliwe.

Pewne czwarte miejsce w rankingu zajmuje team Stale na Fali (Zambrzycki/Matusiak). Bitwa o piąte miejsce należy do ekip Kidsforever oraz ATP. Wszystko może się również wydarzyć na pozycjach 8-10. Jezioro Kierskie jest akwenem, który zawsze obfituje w niespodzianki, więc możemy się spodziewać zaskakujących wyników.

Z pewnością w Kiekrzu czeka nas emocjonujący weekend. Do Zobaczenia!


Michał Korneszczuk
Nautica Boats sp. z o.o.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola