PRUSZCZ GD. – POLICJANCI ZLIKWIDOWALI UPRAWĘ KONOPI INDYJSKICH

01 marca 2018, 20:21

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 38-latka, który uprawiał w swoim domu konopie indyjskie. Plantacja była skrzętnie ukryta na poddaszu. Policjanci zabezpieczyli 24 sztuki drzewek, które były hodowane w specjalnie przygotowanym do tego namiocie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W środę (28 lutego br) kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w ramach czynności ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. W jednym z domów usytuowanych na terenie powiatu gdańskiego funkcjonariusze znaleźli plantację konopi indyjskich. Drzewka znajdowały się w specjalistycznym namiocie, który ułatwiał wzrost rośliną. Były to dorodne 24 sztuki konopi indyjskiej. Całość hodowli ukryta była na poddaszu domu jednorodzinnego.

Policjanci zatrzymali 38-latka podejrzewanego o posiadanie tych narkotyków. Zabezpieczone środki odurzające przekazano do dalszych badań, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo stróże prawa zabezpieczyli namiot w którym była prowadzona hodowla oraz drugi, który był przygotowywany do uprawiania większej ilości narkotyków.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia
wolności. st.sierz. Jakub Radziwilski

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola

Autor: Pit

02 marca 2018, 11:08
Za 24 krzaki na własny użytek - 10 lat. Za morderstwo samochodem pod wpływem alkoholu - 5 lat.