PRUSZCZ GDAŃSKI – 20- LATEK ODPOWIE ZA WYMUSZENIE ROZBÓJNICZE

03 października 2017, 21:47

Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 20-latka podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego mężczyzna kilkukrotnie uderzył 21-latka i zmusił go aby sprzedał swój telefon komórkowy w lombardzie. Następnie zabrał mu otrzymane z transakcji pieniądze w kwocie 100 złotych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec niego dozór oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Pruszczańscy kryminalni pracujący nad sprawami kradzieży zatrzymali mieszkańca Pruszcza Gdańskiego podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Do zatrzymania doszło w czwartek (28 września br.) o godz. 11.30 na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna był spokojny, nie stawiał żadnego oporu. Z ustaleń śledczych wynikało, że kilka dni wcześniej podejrzany zaatakował 21-latka, kilkakrotnie go uderzył i zmusił aby sprzedał swój telefon komórkowy w lombardzie. Następnie zabrał mu otrzymane z transakcji pieniądze w kwocie 100 złotych na poczet rzekomych długów brata pokrzywdzonego. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu wymuszenia rozbójniczego.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec niego dozór oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola