PRUSZCZ GDAŃSKI-BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2017

14 września 2017, 12:56

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wspólnie z pruszczańskim Centrum Kultury i Sportu zorganizowali festyn pod nazwą „Moda na odblaski”. W spotkaniu brali udział uczniowie klas pierwszych pruszczańskich szkół podstawowych oraz zaproszeni goście. Na zakończenie imprezy każde z występujących dzieci otrzymało upominek, a wszyscy obecni obdarowani zostali odblaskami. Gdański teatr „Pinezka” rozbawiał swoim występem wszystkich zgromadzonych na pruszczańskiej Faktorii.

We wtorek (12 września br.) w godz. 10.00-12.30 w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym Faktoria w Pruszczu Gdańskim odbyła się impreza w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „ Bezpieczna droga do szkoły”. Na Faktorii zgromadziło się około 500 uczniów klas pierwszych pruszczańskich szkół podstawowych oraz zaproszeni goście. Przy akompaniamencie muzycznym dzieci prezentowały na scenie odblaskowe stroje konkursowe pod nazwą „Moda na odblaski”.

Podczas imprezy pierwszoklasistów bawił teatr „Pinezka” z Gdańska oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego pruszczańskiej komendy policji. Policjanci w formie wierszyków i piosenek zaprezentowali dzieciom najważniejsze zasady uchu drogowego oraz bezpieczne zachowania na drodze. Na spotkaniu dzieci miały okazję obserwować z bliska policyjny sprzęt, który używany jest w codziennej służbie.

Jury konkursu bacznie obserwowało prezentowane na scenie przez uczniów stroje odblaskowe i wyłoniło zwycięzców. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na najlepszą kreację odblaskową.

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4,
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2,
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3,

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1.

Edukacyjna forma spotkania była powiązana ze wspaniałą atmosferą i wesołą zabawą.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola