PRUSZCZ GDAŃSKI- BEZPIECZNE FERIE 2018, SPOTKANIA POLICJANTÓW Z UCZNIAMI

18 stycznia 2018, 13:55

Za kilka dni w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe, a wraz z nimi upragniony wypoczynek dzieci i młodzieży. Wzorem ubiegłych lat pruszczańscy policjanci odwiedzają placówki szkolne i rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

W poniedziałek 29 stycznia br. w województwie pomorskim rozpoczynają się ferie zimowe.
Dzieci spędzające wolny czas w miejscu zamieszkania, pozostawione często bez właściwej opieki dorosłych, narażone są na wiele niebezpieczeństw. Mając na uwadze ich dobro policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim rozpoczęli realizację działań prewencyjnych pod nazwą „Bezpieczne ferie zimowe”.

Funkcjonariusze w trakcie spotkań przypominają dzieciom o tym, gdzie bezpiecznie można spędzać wolny czas oraz jak zachowywać się w trakcie zabaw tak, aby nikomu nie stała się krzywda. Przypominają także o podstawowych zasadach nawiązywania kontaktów z nowo poznanymi osobami. Omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo uczulają, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas każdego spotkania funkcjonariusze przypominają także numery telefonów alarmowych oraz zasady postępowania w razie wypadku.

Dobre rady powinny uchronić dzieci przed przykrymi doświadczeniami oraz pozwolą na bezpieczną organizację wolnego czasu.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola