PRUSZCZ GDAŃSKI – BEZPIECZNE FERIE, SPOTKANIA POLICJANTÓW Z UCZNIAMI

26 stycznia 2018, 21:29

Wkrótce rozpoczynają się ferie zimowe i upragniony wypoczynek. Policjanci z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim odwiedzają placówki szkolne i rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Dzieci spędzające wolny czas w miejscu zamieszkania, pozostawione często bez właściwej opieki dorosłych, narażone są na wiele niebezpieczeństw.

W tym tygodniu policjanci zajmujący się prewencją kryminalną oraz ruchem drogowym odwiedzali najmłodsze dzieci w pruszczańskich szkołach i przedszkolach. Funkcjonariusze w trakcie spotkań przypominali dzieciom o tym, gdzie bezpiecznie można spędzać wolny czas oraz jak zachowywać się w trakcie zabaw tak, aby nikomu nie stała się krzywda. Przypominali także o podstawowych zasadach nawiązywania kontaktów z nowo poznanymi osobami. Omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo uczulali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas każdego spotkania funkcjonariusze przypominali także numery telefonów alarmowych oraz zasady postępowania w razie wypadku.

Dobre rady powinny uchronić dzieci przed przykrymi doświadczeniami oraz pozwolić na bezpieczną organizację wolnego czasu. Na zakończenie rozdano dzieciom elementy odblaskowe.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola