PRUSZCZ GDAŃSKI- DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS

10 lutego 2018, 17:33

„Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Nawet najlepiej wyposażona Policja nie będzie dobrze wykonywała swoich zadań jeśli mieszkańcy nie będą jej ufali. Dzielnicowi z terenu powiatu gdańskiego odwiedzili szkoły, gdzie na ręce dyrekcji przekazali plakaty z danymi ułatwiającymi kontakt.

„Dzielnicowy bliżej nas” – to projekt mający na celu zmianę społecznego nastawienia do policjantów dzielnicowych w lokalnym środowisku poprzez jeszcze lepszą współpracę Policji z członkami społeczności lokalnej.
Kampania polega między innymi na ekspozycji plakatów informacyjnych oraz ulotek na terenie powiatu gdańskiego. Zgodnie z założeniami projektu dzielnicowy jest osobą pierwszego kontaktu z obywatelem, rzecznikiem Policji wobec mieszkańców, powinien więc cieszyć się dużym autorytetem, kształtować procesy komunikowania się z mieszkańcami, wykazywać inicjatywę w pracy na rzecz poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.
Policjanci podczas codziennej służby, podczas spotkań w szkołach w
swoich rejonach, przekazali plakaty na których umieszczone są informacje ułatwiające nawiązanie z nimi kontaktu. Plakaty zawieszano w widocznych i ogólnodostępnych miejscach w szkołach, aby każdy mógł szybko uzyskać informacje o swoim dzielnicowym.

Każdy dzielnicowy ma telefon służbowy, skrzynkę e-mailową, a dane
kontaktowe do niego znajdziemy także w aplikacji mobilnej „Moja
Komenda”. Na plakatach znajdują się kontakty do dzielnicowych z danego rejonu. Plakaty zawierają również informację na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Aplikacji Moja Komenda. Są to aplikacje, które mają ułatwić kontakt mieszkańców z Policją.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola