PRUSZCZ GDAŃSKI- GROZIŁ I ZNISZCZYŁ ELEWACJE

12 stycznia 2018, 15:08

Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 28-letniego pruszczanina podejrzanego o zniszczenie elewacji bloku mieszkalnego oraz kierowanie gróźb karalnych. Przestępstwa miały miejsce w listopadzie 2017 roku na jednym z pruszczańskich osiedli mieszkaniowych. Mężczyzna podczas zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany usłyszał 3 zarzuty zniszczenia mienia i gróźb karalnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zajmujący się zniszczeniem mienia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie elewacji bloku mieszkalnego. Wartość szkody została oszacowana na kwotę około 600 złotych. Do zatrzymania doszło w czwartek (11 stycznia br.) o godz. 21.40 w miejscu zamieszkania podejrzanego. Mężczyzna podczas zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Z ustaleń śledczych wynikało, że w listopadzie 2017 roku 28-letni
pruszczanin będąc pod wpływem alkoholu zniszczył elewację bloku
mieszkalnego oraz kierował groźby pozbawienia życia wobec trzech osób.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 3 zarzutów- zniszczenia mienia i gróźb karalnych. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik KPP w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola