Pruszcz Gdański – Kolejny nietrzeźwy i dwóch kierujących z zakazem sądowym zatrzymanych przez policję

02 października 2019, 21:15

W poniedziałek policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali samochodami mimo zakazu sądowego. Ponadto mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu 47-latkowi. Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi do 5 lat więzienia, natomiast kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie dziesiątej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszczańskiej komendy zauważyli kierowcę, który nie zastosował się do zakazu wjazdu. Natychmiast włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, dając kierowcy znak do zatrzymania. Mężczyzna początkowo zatrzymał swój pojazd, by po chwili dynamicznie ruszyć i oddalić się z miejsca. Policjanci podjęli pościg, który już po chwili zakończył się zatrzymaniem do kontroli 43-latka. Okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z niezatrzymaniem się do kontroli oraz niestosowaniem się do zakazu sądowego niebawem usłyszy zarzuty.

Kilka minut po godzinie osiemnastej inny patrol drogówki podczas jednej z kontroli drogowych zatrzymali 40-latka, którego sąd również objął zakazem prowadzenia pojazdów. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut niestosowania się do zakazu sądowego.

W środku nocy policjanci z Wydziału Prewencji uniemożliwili dalszą jazdę 47-letniemu mężczyźnie, który chwilę wcześniej na oczach mundurowych uszkodził swoim autem znak drogowy. Funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierującego i okazało się, że pił wcześniej alkohol. Mężczyzna usłyszy niebawem zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i oczywiście będzie musiał odpowiedzieć za uszkodzenie infrastruktury.

Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi do 5 lat więzienia, natomiast kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola