PRUSZCZ GDAŃSKI- KRYMINALNI ZATRZYMALI WŁAMYWACZA DO PIWNIC

11 sierpnia 2017, 18:25

Kryminalni zatrzymali 20 – letniego mężczyznę z powiatu gdańskiego, podejrzanego o kradzieże z włamaniami do wielu piwnic, samochodu i garażu. Sprawca z miejsc, w których dokonywał włamań, zabierał zazwyczaj elektronarzędzia. Wartość strat właściciele wycenili łącznie na kilkanaście tysięcy złotych. 20 -latek usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pruszczańscy policjanci od pewnego czasu byli powiadamiani o włamaniach do piwnic, samochodu i garażu zlokalizowanych na terenie Pruszcza Gdańskiego. Sprawca z miejsc, gdzie dokonywał włamań, zabierał
elektronarzędzia. Podczas ostatniej kradzieży wziął rower. Wartość strat właściciele wycenili na kilkanaście tysięcy złotych. Po przyjęciu zawiadomienia sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy w toku działań operacyjnych wytypowali sprawce włamań.
Był nim 20 -letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gdańskiego. Został on zatrzymany przez policjantów i zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 20 -latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyzna teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd może również zobowiązać sprawcę do zadośćuczynienia pokrzywdzonych jego strat materialnych.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola