PRUSZCZ GDAŃSKI – NARKOTYKI SCHOWAŁ W SZAFIE I POD PARAPETEM

31 stycznia 2018, 17:36

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową komendy
wojewódzkiej policji w Gdańsku zatrzymali 29-letniego mieszkańca
pruszczańskiej gminy podejrzanego o posiadanie substancji psychotropowych. W jego mieszkaniu znaleziono łącznie 42 porcje handlowe narkotyków, w postaci amfetaminy i marihuany. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

W środę (24 stycznia br.) o godz. 17.00 po kilkugodzinnej obserwacji policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową komendy wojewódzkiej policji w Gdańsku zapukali do drzwi jednego mieszkań na terenie gminy Pruszcz Gdański. W mieszkaniu znajdował się 29-letni mężczyzna podejrzany o posiadanie substancji psychotropowych. Był zaskoczony wizytą stróżów prawa, nie stawiał żadnego oporu. Na miejsce przyjechali również policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańsk, którzy wspólnie z kolegami z Gdańska realizowali czynności dochodzeniowo-śledcze.

Podczas przeszukania na półkach w szafie ubraniowej oraz na grzejniku pod parapetem znaleziono woreczki strunowe z zawartością białego proszku i suszu roślinnego. Ekspertyza wykazała, że jest to amfetamina i marihuana w ilości 42 porcji handlowych narkotyków, co stanowi znaczną ilość substancji psychotropowych. Mężczyzna został zatrzymany i dwie doby spędził w policyjnym areszcie.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków psychotropowych, co zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola