PRUSZCZ GDAŃSKI-NIETRZEŹWY KIEROWCA SKUTERA SPOWODOWAŁ WYPADEK

19 maja 2017, 10:22

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na jednej z pruszczańskich ulic. 38-letni kierowca skutera najechał na tył volkswagena craftera i przewrócił się na jezdnię. Kierowca skutera trafił do szpitala, był nietrzeźwy miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca volkswagena nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy.
W czwartek (18 maja br.) o godz. 14.00 dyżurny policji odebrał zgłoszenie, że na ulicy Chopina w Pruszczu Gdańskim doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 38-letni mieszkaniec gminy Suchy Dąb jadąc skuterem w kierunku ulicy Grunwaldzkiej najechał na tył volkswagena craftera i przewrócił się na jezdnię. Kierowca skutera trafił do Akademii Medycznej w Gdańsku, był nietrzeźwy miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Skuter odholowano na policyjny parking. Kierowca volkswagena nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy.
Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola