PRUSZCZ GDAŃSKI-POLICJANCI DWUKROTNIE ZABEZPIECZALI MIEJSCA ODNALEZIENIA NIEWYBUCHÓW

17 kwietnia 2018, 10:19

W piątek rano dyżurny pruszczańskiej komendy otrzymał informację od pracowników wykonujących roboty ziemne , że w miejscowości Pszczółki podczas wykopów znaleziono przedmiot, który prawdopodobnie jest niewybuchem z czasów wojny.

Jeszcze tego samego dnia po południu ten sam dyżurny został powiadomiony, że w miejscowości Pruszcz Gdański wraz z ziemią na teren budowy został przywieziony następny niewybuch z czasów wojny. Oba te miejsca były zabezpieczane przez policjantów, do czasu przyjazdu saperów.

W piątek (13 kwietnia br) rano do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zadzwonili pracownicy wykonujący roboty ziemne, że podczas wykonywania wykopów natrafili na przedmiot przypominający duży pocisk. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał policjantów, którzy wstępnie stwierdzili, że jest to pocisk lotniczy zapalający. Następnie mundurowi zabezpieczyli miejsce znalezienia przedmiotu. O znalezisku dyżurny pruszczańskiej policji poinformował saperów. Tego samego dnia po południu ten sam dyżurny odebrał telefon, że w miejscowości Pruszcz Gdański po wysypaniu ziemi z wywrotki na plac budowy znaleziono duży metalowy przedmiot przypominający pocisk. To miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów do przyjazdu saperów, ponieważ znaleziskiem była bomba lotnicza.

Policjanci apelują aby w przypadku znalezieniu niewybuchów: bomb, pocisków, granatów, albo przedmiotów je przypominających, natychmiast powiadomić Policję.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola