PRUSZCZ GDAŃSKI- POLICJANCI UNIEMOŻLIWILI JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIEROWCY Z DOŻYWOTNIM ZAKAZEM

06 lutego 2018, 12:26

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Pruszcz Gdańskim zatrzymali 33-letniego kierowcę volkswagena passata, który nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Po sprawdzeniu okazało się, że od maja 2016 roku ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez gdański sąd. Kierowca był nietrzeźwy, miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Trafił do policyjnego aresztu a jego samochód odholowano na parking. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonego zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek (02 lutego br.) o godz. 23.35 policjanci ruchu drogowego patrolujący rejon Pruszcza Gdańskiego na ulicy Wojska Polskiego zauważyli kierowcę volkswagena passata, który nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej. Kontynuował jazdę pomimo nadawania sygnału czerwonego. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że 33-letni mieszkaniec pruszczańskiej gminy ma prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że od maja 2016 roku ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez gdański sąd. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu a jego samochód odholowano na parking.

Następnego dnia został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty- prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz złamania orzeczonego zakazu sądowego. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Należy również wspomnieć, że samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola