PRUSZCZ GDAŃSKI-POLICJANCI ZORGANIZOWALI DEBATĘ Z SENIORAMI

22 marca 2018, 22:34

Policjanci w miejscowości Przywidz w siedzibie Uniwersytetu III Wieku,
zorganizowali debatę z seniorami zatytułowana „SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”. Głównym celem spotkania było określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami, aby zapobiec wszelakim zagrożeniom. Do zebranych osób z łatwością policjantom mówiło się o Krajowej Mapie Zagrożeń oraz aplikacji Moja Komenda, ponieważ seniorzy z gminy Przywidz rozpoczęli w ostatnim czasie kurs komputerowy.
20 marca br pruszczańscy policjanci spotkali się z seniorami z gminy
Przywidz. W debacie uczestniczył dzielnicowy z rejonu, kierownik z
Komisariatu Policji w Pruszczu Gdańskim, profilaktyk, prezes Uniwersytetu III Wieku oraz przedstawiciel z Urzędu Gminy Przywidz.
Zgromadzeni prelegenci opowiedzieli o swojej pracy oraz o sprawach w których mogą pomagać mieszkańcom. Podczas spotkania seniorzy dowiedzieli się o metodach działania oszustów i sytuacjach w których mogą być zagrożeni. Mundurowi przekazali porady, dotyczące bezpiecznych zachowań, by nie stać się ofiarą kradzieży oraz w jaki sposób przeprowadzać różnego rodzaju transakcje. Dodatkowo przypomniano słuchaczom sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci omówili także aplikacje „Moja Komenda”, dzięki której można w szybki sposób odnaleźć i skontaktować się z dzielnicowym, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania, a także powiedzieli o „Regionalny System Ostrzegania” dzięki którym w porę możemy zostać powiadomieni o zagrożeniu. Uczestnicy byli bardzo zainteresowani nowymi aplikacjami, ponieważ w ostatnim czasie seniorzy z gminy Przywidz rozpoczęli kurs komputerowy.

Na zakończenie, uczestnikom debaty wręczono ulotki prewencyjne.
Spotkanie w znacznym stopniu wpłynęło na podniesienie bezpieczeństwa naszych seniorów.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola