PRUSZCZ GDAŃSKI- POTRĄCENIE 69-LATKA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

28 października 2017, 08:20

Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na jednej z pruszczańskich ulic. Kierowca hyundaia skręcając w prawo na rondzie Żuławskim przy ulicy Chopina Pruszczu Gdańskim nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Pieszy po uderzeniu przewrócił się na jezdnię. 69-latek trafił do szpitala. Kierowca i pieszy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

W czwartek (26 października br.) o godz. 6.40 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na ulicy Chopina w Pruszczu Gdańskim doszło do potrącenia pieszego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano stan trzeźwości kierowcy. Badanie trzeźwości potrąconego pieszego odbyło się w szpitalu.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 61-letni mieszkaniec gminy Lichnowy jadąc hyundaiem ulicami Pruszcza Gdańskiego potrącił pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Kierowca skręcając w prawo na rondzie Żuławskim przy ulicy Chopina Pruszczu Gdańskim nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i uderzył w niego przodem samochodu. 69-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego po uderzeniu przewrócił się na jezdnię. Pieszy trafił do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Kierowca i pieszy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku i przypominają, że pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Kierowcy muszą mieć świadomość, że pieszy w konfrontacji z samochodem ma małe szanse przeżycia.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola