Pruszcz Gdański – przedszkolaki poznawały pracę policjantów

15 maja 2019, 15:46

Dzieci z przedszkola odwiedziły policjantów z Pruszcza Gdańskiego. Funkcjonariusze zapoznawali najmłodszych z pracą w komendzie. W czasie wizyty mundurowi przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i podczas zabawy. W miłej atmosferze policjanci chętnie odpowiadali na wszystkie pytania przedszkolaków.

Wczoraj (14 maja b.r.) policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odwiedzili wychowankowie z Publicznego Przedszkola im. Janusza Korczaka. Spotkanie było świetną okazją do przypomnienia dzieciom i ich wychowawcom zasad bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i podczas zabawy czy rekreacji. Funkcjonariusze omówili zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, podkreślili potrzebę korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików przez najmłodszych podczas podróży samochodem oraz przedstawili zasady bezpiecznej zabawy i rekreacji. Dzieci zobaczyły pomieszczenia w komendzie w tym m.in. dyżurkę i celę. Ponadto najmłodsi mieli możliwość wsiąść do radiowozu policyjnego co sprawiło im wielką frajdę. Mundurowi chętnie odpowiadali na pytania gości dotyczące policyjnej służby.
Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na pytania i z zaciekawieniem słuchały o policyjnej pracy.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola