PRUSZCZ GDAŃSKI-RADY OD POLICJANTÓW DLA ROWERZYSTÓW

22 marca 2019, 19:45

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego przyłączyli się do akcji „Mój przyjaciel rower” organizowanej przez Szkołę Podstawą Nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Pomagając szkole mundurowi spotykają się z dziećmi i rozmawiają na temat bezpiecznego poruszania się jednośladami po drogach. Rozmowy policjantów z uczniami mają duży wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, ponieważ nasi milusińscy korzystając z dróg są bardziej uważni i dochodzi do mniejszej ilości zdarzeń z ich udziałem.
Na dworze robi się coraz cieplej i na ulicach widzimy więcej dzieci jeżdżących na rowerach. Policjanci z Pruszcza Gdańskiego dbając o bezpieczeństwo najmłodszych milusińskich przyłączyli się do akcji „Mój przyjaciel rower” organizowanej przez Szkołę Podstawą Nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Mundurowi spotykają się z dziećmi i rozmawiają na temat bezpiecznego poruszania się jednośladami po drogach. Rozmowy policjantów z uczniami mają duży wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, ponieważ nasi milusińscy korzystając z dróg są bardziej uważni i dochodzi do mniejszej ilości zdarzeń z ich udziałem.
Pamiętajmy, że wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Policjanci przypominają wszystkim rowerzystą kilka obowiązujących reguł:
Kierujący rowerem musi korzystać z drogi dla rowerów, jeśli jest taka wyznaczona, w przypadku jazdy po drodze dla pieszych i rowerzystów, rowerzysta musi ustępować miejsca pieszym; dziecko w wieku do 7 lat można przewozić rowerem pod warunkiem umieszczenia go w dodatkowym, bezpiecznym siodełku; dwoje rowerzystów może jechać obok siebie pod warunkiem, że jazda taka nie utrudnia poruszania się innym kierującym lub w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu; przez przejścia dla pieszych nie wolno przejeżdżać, ponieważ kierowcy zupełnie nie spodziewają się jadącego z dużą prędkością rowerzysty!
Policjanci zachęcają wszystkich rowerzystów do używania elementów odblaskowych. Lepsza widoczność, zwiększa bezpieczeństwo.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola