PRUSZCZ GDAŃSKI- SPOTKANIA POLICJANTÓW Z DZIEĆMI W RAMACH PROGRAMU „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU”

25 stycznia 2018, 10:55

Policjanci realizując program „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku „spotykają się uczniami uczęszczającymi do szkół na terenie powiatu gdańskiego. Podczas prelekcji zwracają uwagę dzieci na takie zagadnienia
jak bezpieczeństwo na torze saneczkowym, kulig za samochodem, zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte stawy i jeziora oraz używanie elementów odblaskowych i widoczność na drodze.

W poniedziałek (22 stycznia br.) O GODZ. 9.00 dzielnicowy gminy
Pszczółki spotkał się z uczniami klas I-III ze szkoły podstawowej w
Skowarczu. Spotkanie odbyło się w ramach programu prewencyjnego „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku„ . Podczas prelekcji udzielono uczniom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ferie w domu, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na co uważać podczas zabawy na śniegu.

Dzieci przebywające poza domem są bardziej narażone na rożnego rodzaju zagrożenia. W związku z tym należy zapewnić im bezpieczeństwo i szczególną uwagę wszystkich instytucji zaangażowanych w wypoczynek.
Policjanci będą kontrolować miejsca wypoczynku zimowego, stan techniczny autokarów przewożących dzieci, stan trzeźwości i kwalifikacje kierowców.

Przypominamy o policyjnym punkcie kontroli autokarów przy ulicy Grota Roweckiego w Pruszczu Gdańskim. Na kilka dni przed planowanym terminem kontroli autokaru należy skontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim pod nr 058 78- 54 -250
lub 058 78- 54 -243 i umówić konkretną datę i godzinę.
Rozwiązanie takie jest konieczne z uwagi na fakt, że zdarza się kilka kontroli jednego dnia i o tej samej porze. Kierowcy po dokonanym sprawdzeniu stanu technicznego otrzymają sprawozdanie pokontrolne, które następnie przedłożą kierownikowi wycieczki.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola