PRUSZCZ GDAŃSKI – WŁAMYWACZ W RĘKACH POLICJI

24 listopada 2017, 13:12

Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim pracujący nad sprawami kradzieży zatrzymali 33-letniego gdańszczanina, który wspólnie ze swoim kompanem włamał się do domu jednorodzinnego. Do zdarzenia doszło w październiku br. na terenie gminy Pruszcz Gdański. Pod nieobecność domowników sprawcy wyłamali drzwi balkonowe, weszli do mieszkania i ukradli sprzęt elektroniczny oraz złotą biżuterię na łączną kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj mężczyzna zostanie przesłuchany przez prokuratora, który zastosuje wobec niego środek zapobiegawczy.Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zajmujący się kradzieżami zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu jednorodzinnego na terenie pruszczańskiej gminy. Do zatrzymania doszło w środę (22 października br.) o godz.18.00 na jednej z ulic Gdańska w okolicy jego miejsca zamieszkania.

Z ustaleń śledczych wynikało, że w poniedziałek (09 października br.) w godzinach przedpołudniowych 33-letni gdańszczanin wraz ze swoim kompanem włamali się do domu. Pod nieobecność 38-letniej właścicielki sprawcy wyłamali drzwi balkonowe, weszli do mieszkania i ukradli sprzęt elektroniczny oraz złotą biżuterię na łączną kwotę ponad 60 tysięcy złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj mężczyzna zostanie przesłuchany przez prokuratora, który zastosuje wobec niego środek zapobiegawczy.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola