PRUSZCZ GDAŃSKI – ZNISZCZYLI BILBORD REKLAMOWY, ZOSTALI ZATRZYMANI

12 maja 2017, 10:31

Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali sprawców zniszczenia bilbordu reklamowego, stojącego przy sklepie monopolowym. Właścicielka oszacowała poniesione straty na kwotę 1 tys. złotych. 19 i 20-latek usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (11 maja br.) w godzinach porannych kryminalni z pruszczańskiej komendy policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenia bilbordu reklamowego, stojącego przy sklepie monopolowym w Pruszczu Gdańskim. Właścicielka oszacowała poniesione straty na kwotę 1 tys. złotych. Obu mężczyzn zatrzymano w ich mieszkaniach na terenie Gdańska.

Byli zaskoczeni interwencją policjantów, nie stawiali żadnego oporu. W nocy z 02/03 maja br. mężczyźni wyszli na miasto aby kupić alkohol. W pewnym momencie zaczęli kopać szklany bilbord reklamowy stojący przy sklepie, co spowodowało jego uszkodzenie. Podejrzani przyznali się do zniszczenia bilbordu tłumacząc się, że byli nietrzeźwi.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutu zniszczenia mienia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola