PRUSZCZ GDAŃSKI – ZWRACAJMY UWAGĘ NA BEZDOMNYCH!

10 lutego 2018, 17:23

Zima to okres, w którym policja na terenie całego kraju odnotowuje zgony w wyniku wychłodzenia organizmu. Na zamarznięcia szczególnie narażeni są bezdomni oraz osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Policjanci apelują o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych przebywających w miejscach, w których mogą ulec zamarznięciu. Należy skontaktować się z pracownikami pomocy społecznej, schroniskami dla osób bezdomnych, pogotowiem lub najbliższą jednostką policji pod nr 58 78-54-222 lub 997 lub 112.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim szczególnie o tej porze roku podejmują wzmożone działania prewencyjne mające na celu ochronę takich osób przed zgubnymi skutkami niskich temperatur.
Wszystkie instytucje pomocowe współpracują ze sobą na rzecz niesienia pomocy bezdomnym i potrzebującym. Aby można było nieść pomoc osobom zagrożonym wychłodzeniem organizmu, odpowiednie służby muszą posiadać informacje o miejscu ich przebywania. Dlatego też, policjanci apelują do wszystkich o przekazywanie informacji do najbliższej jednostki policji pod nr 58 78-54-222 lub 997 lub 112 o osobach bezdomnych przebywających w miejscach, w których mogą ulec zamarznięciu (dworce, klatki schodowe, kanały, opuszczone budynki mieszkalne, ogródki działkowe, itp.), a także osobach leżących na ziemi, ławkach lub przystankach.

Pamiętajmy, że taka informacja może uratować komuś życie.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola