Przedszkolaki poznawały pracę policjantów

28 czerwca 2019, 14:14

Dzieci z przedszkola odwiedziły policjantów z Pruszcza Gdańskiego. Funkcjonariusze zapoznawali najmłodszych z pracą w komendzie. W czasie wizyty mundurowi przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i podczas zabawy. W miłej atmosferze policjanci chętnie odpowiadali na wszystkie pytania przedszkolaków.

Wczoraj policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odwiedzili wychowankowie z Publicznego Przedszkola nr 3 im. Kubusia Puchatka. Spotkanie było świetną okazją do przypomnienia dzieciom i ich wychowawcom zasad bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i podczas zabawy czy rekreacji. Funkcjonariusze omówili zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, podkreślili potrzebę korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików przez najmłodszych podczas podróży samochodem oraz przedstawili zasady bezpiecznej zabawy i rekreacji. W związku z okresem letnim mundurowi przypomnieli o zasadach zachowania podczas wypoczynku nad wodą. Dzieci zobaczyły pomieszczenia w komendzie w tym m.in. gabinet Komendanta i celę. Ponadto najmłodsi mieli możliwość wsiąść do radiowozu policyjnego, co sprawiło im wielką frajdę. Dodatkową atrakcją zapewnioną przez policjantów była sposobność otrzymania na pamiątkę karty ze swoimi odbitkami linii papilarnych. Mundurowi chętnie odpowiadali na pytania gości dotyczące policyjnej służby.

Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na pytania i z zaciekawieniem słuchały o policyjnej pracy.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola