PRZY SOBIE MIAŁ NARKOTYKI A W MIESZKANIU NIELEGALNĄ AMUNICJĘ

16 października 2017, 14:03

Policjanci z referatu patrolowo- interwencyjnego komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali dwóch 20-letnich mieszkańców gminy Cedry Wielkie. Mężczyźni siedząc w zaparkowanym samochodzie zaczęli się nerwowo zachowywać na widok stróżów prawa. Wzbudziło to czujność policjantów, którzy podjęli interwencję. Pasażer posiadał przy sobie marihuanę a jego mieszkaniu znaleziono łącznie 143 sztuki nielegalnej amunicji. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec niego policyjny dozór. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych za odmowę podania swoich danych personalnych.

W piątek (13 października br.) o godz. 7.50 policjanci z referatu patrolowo- interwencyjnego zauważyli dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie osobowym, zaparkowanym na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego. Na widok policjantów mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci wylegitymowali obu mężczyzn, przeprowadzili kontrolę osobistą oraz sprawdzili samochód. W trakcie gdy pasażer wysiadał z auta z kieszeni jego spodni wypadło zawiniątko z folii aluminiowej w którym był susz roślinny. Podczas kontroli kierowca nie chciał podać swoich danych osobowych. Obu mężczyzn zatrzymano i przewieziono do komendy. W komendzie wykonano test zabezpieczonej substancji okazało się, że jest to marihuana. Ponadto w miejscu zamieszkania obu mężczyzn dokonano przeszukania. W domu 20-letniego pasażera znaleziono 141 sztuk naboi bezprzyciskowych, które stanowią amunicję do broni palnej typu bojowego. Ponadto znaleziono 2 naboje z pociskiem, które również stanowią amunicję do broni palnej typu bojowego. Z opinii biegłego z zakresu broni, balistyki i mechanoskopii wynika, że naboje należy uznać za sprawna amunicję do broni palnej. Zgodnie z ustawą o broni i amunicji takich naboi nie można posiadać bez właściwego zezwolenia.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 20-letniemu mieszkańcowi gminy Cedry Wielkie 2 zarzutów- za posiadanie środków odurzających oraz posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 20-letni kierowca, również mieszkaniec gminy Cedry Wielkie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za odmowę podania swoich danych personalnych. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec pasażera policyjny dozór.

Info i foto Rzecznik KPP w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola