Recykling Rejs – również dzięki redakcji Gdańsk Town – ma szansę na…

13 lutego 2018, 15:40

Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik oraz Fundacja PlasticsEurope Polska zostali nominowani w plebiscycie na najlepsze ekologiczne projekty w Polsce w ramach internetowego plebiscytu Eko-inspiracje 2017. Wrocławianin przepłynął już po polskich rzekach, jeziorach i Bałtyku na swoim ekologicznym, polietylenowym kajaku ponad 5 tys km. Podczas swoich wypraw ekolog sprząta rzeki i walczy z ich zaśmieceniem, jednocześnie promując selektywną zbiórkę i recykling tworzyw sztucznych.

Wszystkie dotychczasowe wyprawy pt. „Recykling Rejsy” były wspólnie organizowane z Fundacją PlasticsEurope Polska, a partnerem akcji był Rekopol Organizacja Odzysku. Zeszłoroczna siódma ekspedycja z Mazur do Warszawy znalazła się wśród 12 najciekawszych i najlepszych ekologicznych projektów realizowanych w 2017 roku.

– Musiałem się nieźle nawiosłować – mówi Dominik Dobrowolski – żeby nasze Recykling Rejsy zostały zgłoszone do plebiscytu „Eko inspiracja” na najlepszą akcję edukacyjną i ekologiczną w 2017 roku.

Wystarczy wejść na stronę http://plebiscyt.ekoinspiracja.pl/partnerstwo-2017/, zaznaczyć Recykling Rejs (to czwarty od góry projekt) i kliknąć „głosuję”.

– Każdy głos się liczy, zatem, jeżeli wkurzają Cię śmieci w wodzie, to pomóż mi je posprzątać. Proszę zagłosuj i zaproś innych do głosowania. Ahoj! – zaprasza do głosowania Dominik Dobrowolski. Konkurs trwa tylko do 20 lutego, zatem zachęcamy do głosowania na Recykling Rejsy!

Warto zaznaczyć, że tegoroczna nominacja to kolejne wyróżnienie dla wrocławianina. W zeszłym roku Dominik Dobrowolski wygrał w podobnym ogólnopolskim plebiscycie, realizując projekt z wykorzystaniem innego ekologicznego środka transportu. Objeżdżając na rowerze całą Polskę, pt. „Cycling Recycling” zebrał wiele ton elektroodpadów i zużytych baterii.

O wszystkich projektach Dominika Dobrowolskiego można również dowiedzieć się na jego stronie www.cycling-recycling.eu

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola

Autor: Dominik Dobrowolski

14 lutego 2018, 07:44
Informacje o zeszłorocznej wyprawie: www.recykling-rejs.pl