Relacja z turnieju Gdańska Kuźnia

23 maja 2017, 16:03

21-22 maja 2017 w Gdańskiej Szkole Floretu odbyła się XIV edycja „Gdańskiej Kuźni”, czyli Otwartych Mistrzostw ZKPiG 26 w Gdańsku we florecie dzieci, młodzików i juniorów młodszych.

Patronem Sportowym zawodów jest Magdalena Mroczkiewicz – Koletsos, ps. sportowy „Mrówa”, wicemistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata we florecie, absolwentka GSF-u. Stąd zwyczaj, że najwyżej sklasyfikowany uczeń ZKPiG w każdym z turniejów otrzymuje specjalny dyplom gratulacyjny oraz upominek „mrówka”.

W sobotę, kiedy rozgrywano turniej dziewcząt, w najstarszej kategorii wiekowej (14-16 lat) zwyciężyła Aleksandra Wieczorek z AZS AWF Poznań, która w finale pokonała Martę Oklińską z UKS Atena (trener Longin Szmit). W kategorii młodzików i dzieci na podium znalazły się cztery gdańszczanki: Daniela Szpejna, Paulina Michałek, , Weronika Ułasiuk (trener obu: Longin Szmit), Laura Wilke (trener Anna Sobczak).
Dziś, podczas turnieju florecistów gdańszczanie zwyciężyli w kategorii dzieci: Idzi Duraj i Bartosz Szczotko (trenerem obu jest Krzysztof Walka). W kategorii kadetów zwyciężył Maciej Bem z AZS AWF Poznań, któremu w finale uległ Adam Podralski (UKS Atena, trener Andrzej Witkowski). W kategorii młodzików Oskar Mach (UKS Atena Gdańsk, trener Paweł Papużyński) musiał uznać wyższość kolegi z Bydgoszczy– Kamila Tomeczka.

Sobotnie finały „okraszone” były dodatkowymi wydarzeniami, gdyż odbyło się tradycyjne pasowanie uczniów ZKPiG 26 na szermierzy, którego dokonał dyrektor Adam Władek i wicedyrektor Anna Sobczak. Pokaz z układem choreograficznym dzieci przygotowała Agnieszka Kaśków.
Łącznie w XIV Gdańskiej Kuźni, wystartowało 272 młodych florecistek i florecistów.