Rozbił szybę w lokalu – został zatrzymany przez policjantów

26 lutego 2020, 22:32

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który 21 lutego rozbił szybę w jednym z punktów usługowych na terenie Pruszcza Gdańskiego. Usłyszał on już zarzuty niszczenia mienia i kierowania gróźb karalnych. Niszczenie mienia jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie gróźb karanych grozi do 2 lat więzienia.

W piątek około godziny 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie, że w jednym z lokali usługowych na terenie miasta agresywny mężczyzna rozbił szybę w drzwiach wejściowych i grozi jego pracownikom. Funkcjonariusz natychmiast wysłał na miejsce patrol. Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji już po kilku minutach byli na miejscu. Zastali oni osoby zgłaszające oraz 31-letniego mężczyznę. Mundurowi zatrzymali go i doprowadzili do Komendy. Okazało się, że był on pod wpływem alkoholu, co oczywiście nie stanowi żadnej okoliczności łagodzącej w stosunku do jego wcześniejszego zachowania.

Mężczyzna został przez policjantów przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Następnego dnia mundurowi przedstawili mu zarzuty niszczenia cudzego mienia oraz kierowania gróźb karalnych.

Za niszczenie cudzego mienia grozi do 5 lat więzienia. Natomiast kierowanie gróźb karalnych zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola