Ruszają zawody o Puchar i Mistrzostwo Polski w kitesurfingu!

18 maja 2017, 18:58

W dniach 26 – 28 maja w Chałupach od strony zatoki odbędą się zawody z cyklu pucharu Polski w konkurencji Twin Tip Racing. Będą to pierwsze z trzech eliminacji, których zwycięzca pojedzie na kwalifikacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 r. do Buenos Aires. Kwalifikacje do igrzysk dotyczą zawodników urodzonych w latach 2000 – 2003, a zawody, jak dotychczas są otwarte dla wszystkich roczników.
Główną konkurencją nadchodzących regat będzie Twin Tip Racing. Zawodom patronuje PZKite, który ustalił regulamin i przepisy współzawodnictwa.
Rejestracja zawodników odbędzie się w bazie Bo Sport na kampingu Chałupy III w dniu rozpoczęcia zawodów o godz. 8:00 – 9:30. Pierwszy możliwy start zaplanowano na godz. 10:00. Zawody zakończą się w dniu 28 maja ostatnim startem o godz. 17:00.
Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która co roku gości znanych sportowców, dziennikarzy i celebrytów.
Sponsorami całego cyklu zawodów są marki: Vento Co, ION, North Kiteboarding, Aztorin, Red Bull, Ford Kite Cup oraz GoPro.

Na tegoroczny Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup składać się będą jeszcze dwie edycje zawodów:
15 – 17 czerwca Puchar Polski (TT Racing, Foil, FS)
12 – 15 sierpnia Mistrzostwa Polski (TT Racing, Foil, FS)
Więcej informacji znajdziecie na profilu fb zawodów.
Serdecznie zapraszamy!

Fot. Łukasz Nazdraczew

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola