Sprawca rozboju zatrzymany przez policjantów

30 września 2019, 22:13

Na początku ubiegłego tygodnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Usłyszał on już zarzut i trafił, decyzją sądu, na trzy miesiące do aresztu. Za tego typu przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Na początku ubiegłego tygodnia do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zgłosił się 85-latek z zawiadomieniem, że młody mężczyzna uderzył go oraz użył wobec niego gazu po czym ukradł mu pieniądze oraz biżuterię. Zgłaszający dokładnie opisał przestępcę. Policjanci natychmiast zaczęli działać i już tego samego dnia zatrzymali 28-latka, który odpowiadał rysopisowi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli liczne ślady i zebrali dowody mogące pomóc w ustaleniu sprawcy rozboju. Śledczy przesłuchali zatrzymanego i pracowali dalej nad tą sprawą. Po zebraniu materiału policjanci ustalili, że nie jest to pierwszy tego rodzaju czyn w jego wykonaniu – działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju i został przewieziony do aresztu, gdzie, decyzją sądu, spędzi najbliższe trzy miesiące.

Za rozbój w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 18 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola