Sprawcy kradzieży paliwa próbowali uciekać policjantom

21 października 2019, 14:14

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch sprawców kradzieży paliwa. Mężczyźni próbowali uciekać samochodem, który wcześniej użyli w tym procederze. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia. Niezatrzymanie pojazdu na polecenie uprawnionego organu również zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu gdańskiego doszło do kilku kradzieży paliwa ze stacji benzynowych. Sprawcy tankowali do kanistrów środki pędne i, nie płacąc, odjeżdżali. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Policjanci podczas swojej pracy ustalili, kto mógł dokonać tych kradzieży. Już po kilkudziesięciu godzinach stróże prawa namierzyli dwóch mężczyzn, których wcześniej powiązali z tą sprawą. 24-latek i 33-latek na widok policjantów podjęli próbę ucieczki swoim samochodem. Jednak po krótkim pościgu obaj byli już w rękach funkcjonariuszy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, a młodszy z nich także niezatrzymania pojazdu do kontroli i ucieczki przed policją. Mundurowi zabezpieczyli także samochód należący do zatrzymanych na poczet przyszłych kar.

Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Niezatrzymanie pojazdu na polecenie uprawnionego organu i ucieczka również zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola