Sprawy kradzieży zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku

02 października 2019, 21:12

Podczas minionego weekendu na terenie Pruszcza Gdańskiego policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży. Dwóch mężczyzn i kobieta usłyszało już zarzuty zaboru cudzego mienia, dodatkowo 29-latka usłyszała też zarzut posiadania narkotyków. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia, natomiast posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy podczas weekendu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z budów ktoś usiłuje dokonać kradzieży. Funkcjonariusz natychmiast wysłał na miejsce parol. Mundurowi błyskawicznie zareagowali i już po kilku minutach zatrzymali nieopodal wskazanego adresu dwie osoby – 29-letnią kobietę, która posiadała przy sobie narkotyki i 30-letniego mężczyznę. Śledczy natychmiast zajęli się tą sprawą i już następnego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 19-letniego mężczyznę, powiązanego z tą sprawą. Funkcjonariusze, ustalili, że zginęły materiały budowlane i sprzęt wartości kilku tysięcy złotych. Ustalenia śledczych pozwoliły na postawienie całej trójce zarzutów kradzieży, a kobiecie dodatkowo posiadania narkotyków. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował dozór policyjny.

Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola