Sukces piłkarzy i piłkarek ręcznych z pomorza

09 lipca 2018, 20:47

Wielkim sukcesem zakończył się występ młodych piłkarek i piłkarzy ręcznych z województwa pomorskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Chłopcy (rocznik 2002) przywieźli złote medale, dziewczyny (rocznik 2003) brązowe.
– Jestem niezwykle dumny, że takie talenty rozwijają się w naszym województwie – podkreśla Dariusz Męczykowski, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego. – Sejmik wspiera sport i świetnie, że są młodzi ludzie, którym tak zależy na aktywności oraz współzawodnictwie.
Obie ekipy pojechały do Katowic niezwykle zmotywowane. Systematycznie i intensywnie przygotowywały się do tego turnieju pod okiem trenerów: Łukasza Jaszczyńskiego, Bartłomieja Kowalewskiego, Marcina Pilcha i Michała Świerkuli.
Chłopcy w finale pokonali ekipę z Małopolskiego. Niewiele zabrakło dziewczynom, by też znalazły się w finale – po przegranej serii rzutów karnych musiały skupić się na meczu o brąz. Tam pokazały klasę i sportową złość, co przełożyło się na wygraną i najniższy stopień podium.

info Piotr Lewna

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola