Świąteczny weekend oczami policjantów

14 kwietnia 2020, 12:07

Policjanci na terenie powiatu gdańskiego pracują na rzecz wspólnego bezpieczeństwa w trudnym czasie pandemii. Kończący się właśnie świąteczny weekend pokazał, że mieszkańcy naszego powiatu odpowiedzialnie podeszli do kwestii ochrony przez koronawirusem. Mundurowi odnotowali zaledwie kilka naruszeń obowiązujących obostrzeń.

Kolejny weekend obowiązywania obostrzeń wprowadzonych przeciwko koronawirusowi właśnie się kończy. Jak przekazują policjanci, którzy pracują podczas Świąt, mieszkańcy powiatu gdańskiego w zdecydowanej większości przestrzegają zaleceń i z należyta powagą podchodzą do kwestii wspólnego bezpieczeństwa.

Hasło „Zostań w domu” wywołało pożądany skutek – na drogach, chodnikach i innych miejscach publicznych naszego powiatu widać jedynie nieliczne przemieszczające się osoby.

Policjanci wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej nadal sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną stosują się od nałożonych obowiązków. Od piątku odnotowali jedynie trzy naruszenia na prawie półtora tysiąca sprawdzeń. W chwili obecnej sprawy te są wyjaśniane.

Jeżeli chodzi o kontrole przemieszczania się i grupowania, to w policjanci odnotowali pojedyncze interwencje, w związku z nieprzestrzeganiem tych obostrzeń.

Policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz Straży Gminnych nadal kontrolują skwery, place zabaw, parki i miejsca zwyczajowo uczęszczane przez mieszkańców powiatu gdańskiego.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o obostrzeniach w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Są one dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola