Święto Policji w Pruszczu Gdańskim

24 lipca 2019, 11:22

Policjanci z powiatu gdańskiego tegoroczne Święto Policji obchodzili w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Na uroczystości obecna była Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura, Starosta powiatu gdańskiego, włodarze przedstawiciele miasta oraz okolicznych gmin, służby mundurowe zaprzyjaźnione z policją i zaproszeni goście.

We wtorek (23 lipca br.) o godz. 09.30 na sali kinowej pruszczańskiego Centrum Kultury i Sportu odbyły się obchody Święta Policji. Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Radosław Pietrzak przywitał wszystkich uczestników uroczystości oraz podziękował policjantom za rzetelną i oddaną służbę. W swoim przemówieniu nawiązał do 100 rocznicy powstania Policji Państwowej oraz wiążącymi się z tym tradycjami. insp. Radosław Pietrak podziękował również pracownikom cywilnym za zaangażowanie i odpowiedzialne wypełnianie swoich obowiązków.

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Pruszczu Gdańskim wręczyli funkcjonariuszom 53 akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz 2 wyróżnienia dla pracowników. Na uroczystej gali Święta Policji ośmiu funkcjonariuszy zostało odznaczonych Krzyżem Niepodległości za wybite zasługi przez Związki Zawodowe Policjantów.

W policyjnych uroczystościach uczestniczyli między innymi Starosta powiatu gdańskiego Stefan Skonieczny, Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel, Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych i współpracujących na co dzień ze stróżami prawa służb oraz instytucji oraz wójtowie gmin powiatu gdańskiego, którzy ufundowali nagrody dla szczególnie zasłużonych policjantów.

Komendanci oraz zaproszeni goście składali policjantom podziękowania, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów oraz szczęścia w życiu osobistym. Rodzinom policjantów dziękowali za wsparcie, oddanie i wyrozumiałość dla trudnej i niebezpiecznej służby.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola