Szkolenie z zakresu poszukiwań osób z udziałem policjantów

10 lutego 2020, 19:21

W sobotę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich (p. gdański) uczestniczyli w szkoleniu z zakresu poszukiwań osób zaginionych. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Pomorską Grupę Poszukiwawczo- Ratowniczą GRYF.

W sobotę na terenie gminy Trąbki Wielkie odbyło się szkolenie zorganizowane przez Pomorską Grupę Poszukiwawczo- Ratowniczą GRYF. Na zaproszenie organizatora w ćwiczeniach uczestniczyli m.in. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich (powiat gdański). Udział w szkoleniu wzięli także strażacy. Tematem warsztatów było poszukiwanie osób i zagubionych przez nie przedmiotów.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy i wymianę doświadczeń w terenie. Na obszarze leśnym Gminy Trąbki Wielkie zaaranżowano sztab akcji i przeprowadzono ćwiczenia. W szkoleniu wykorzystano także psy oraz technikę: quady i nawigację wykorzystującą system GPS. Z pomocą elektronicznych map nawigatorzy byli w stanie odpowiednio koordynować i sprawdzać, czy poszukiwania przebiegają zgodnie z postawionymi zadaniami w powierzonych sektorach.

Duże doświadczenie uczestników, w tym oczywiście policjantów, pozwoliło sprawnie zrealizować założenia warsztatów. Przy podsumowaniu szkolenia wszyscy zgodzili się z twierdzeniem, że tego typu przedsięwzięcia znakomicie wpływają na dopracowanie procedur, doskonalenie umiejętności oraz wymianę doświadczeń, co z pewnością korzystnie wypływa w warunkach faktycznego realizowania zadań związanych z poszukiwaniem zaginionych osób.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola