Tym razem sterydy z szarej strefy nie trafią do Anglii

27 września 2017, 22:12

Kolejne nielegalne sterydy nie przekroczą granicy naszego kraju w wyniku interwencji Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni.

W dniu 24.08.2017 r. funkcjonariusze KAS pracujący na terenie Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej w Pruszczu Gdańskim, podczas wykonywania czynności służbowych przechwycili przesyłkę zawierającą w sobie ponad 3000 dawek, różnego rodzaju sterydów anabolicznych o łącznej wartości ponad 10.000 zł, która zmierzała do Anglii. Bezprawna przesyłka została wraz z jej zawartością przekazana do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim celem dalszego prowadzenia postępowania.

Podkreślić należy, że obrót pozaapteczny tego typu specyfikami w Polsce jest zabroniony nie bez powodu. Należy pamiętać, że sterydy, nawet te dostępne legalnie charakteryzują się bardzo dużą toksycznością. Z kolei leki i różnego rodzaju wyroby medyczne pochodzące z niewiadomego źródła są często podrabiane i produkowane w warunkach znacznie odbiegających od standardów farmaceutycznych stwarzając dla potencjalnych nabywców poważne zagrożenie.

Informacja Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola