UKRADŁ ROWER, ZOSTAŁ ZATRZYMANY

01 lipca 2017, 17:11

Policjanci z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzież roweru wartego 2 tys. złotych. Sprawca przeciął linkę zabezpieczającą rower i odjechał. Odzyskano skradziony rower i przekazano go 20-letniemu właścicielowi. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawiania wolności.

Kryminalni z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich pracujący nad sprawami kradzieży na terenie gminy ustalili, że kilka dni wcześniej skradziono rower sprzed supermarketu. Aby sprawdzić informację w czwartek (29 czerwca br.) o godz. 18.15 pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanego 22-latka. Mężczyzna był zdziwiony wizytą policjantów, nie stawiał żadnego oporu. Pokrzywdzony 20-latek oszacował wartość swojego roweru na kwotę 2 tys. złotych.

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że do przestępstwa doszło w poniedziałek (26 czerwca br.) około godz. 16.30 przed supermarketem w Trąbkach Wielkich. Sprawca przeciął linkę zabezpieczającą i odjechał. Skradziony rower ukryty był w pasie leśnym na terenie Trąbek Wielkich.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwoli na postawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawiania wolności.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola