WARCZ – DOZÓR ZA USIŁOWANIE WRĘCZENIA PIENIĘDZY POLICJANTOM

06 kwietnia 2017, 21:09

Policjanci z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zatrzymali kierowcę bmw, który prowadził samochód pomimo cofniętych uprawnień. Podczas kontroli drogowej 30-letni mieszkaniec Pszczółek był bardzo wulgarny, agresywny i usiłował wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec niego dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys.
złotych.
W środę (05 kwietnia br.) o godz. 8.10 w Warczu gmina Trąbki Wielkie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna decyzją starosty powiatu gdańskiego z dnia 24 stycznia br. ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Podczas kontroli 30-letni mieszkaniec Pszczółek był bardzo wulgarny, agresywny i usiłował wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca został zatrzymany a jego samochód odholowano na
parking.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu dwóch zarzutów tj. kierowanie pomimo cofniętych uprawnień oraz usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec niego dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. złotych.

Rzecznik KPP w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola

Autor: Sobiepan

18 maja 2017, 17:39
W dzisiejszych czasach kiedy to monitoring w tym osobiste kamerki (nawet w marynarce) są bardzo rozpowszechnione, strach łapówkę przyjąć. Tym bardziej że ten który ją da, może liczyć na bezkarność gdy o tym zawiadomi następnie organy ścigania - http://pamietnikwindykatora.pl/2015/05/20/unikniecie-kary-za-przekupienie-urzednika-panstwowego-przedawnienie-karalnosci/