Weekend na drogach w powiecie gdańskim

23 września 2020, 19:32


Podczas ostatniego weekendu policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który ponadto był poszukiwany przez sąd. Z kolei inny kierujący stanie przed obliczem sądu z powodu kierowania samochodem pod wpływem amfetaminy. Mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę. Stróże prawa prowadzili też akcję „Kaskadowy pomiar prędkości” w ramach Road Safety Days.

Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim uniemożliwili dalszą jazdę dwóm mężczyznom, którzy kierowali samochodami pod wpływem niedozwolonych substancji.

W sobotę (19 września) funkcjonariusze podczas pracy przy obsłudze zdarzenia drogowego zwrócili uwagę na nerwowe, nietypowe zachowanie 30-latka. Mundurowi za pomocą testera ustalili, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli próbkę jego krwi do dalszych badań.

Z kolei w niedzielę (20 września) stróże prawa podjęli kontrolę volkswagena, którym kierował 27-latek. Już po chwili okazało się, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol, co potwierdziło badanie przeprowadzone przez policjantów. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych mundurowi ustalili, że 27-latek nie posiada uprawnień do kierowania i jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie przeprowadzono z nim kolejne czynności.

Obaj mężczyźni niebawem usłyszą zarzut kierowania pojazdem po zażyciu niedozwolonych substancji.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Jak już pisaliśmy wcześniej, w piątek na terenie naszego województwa policjanci prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja podjęta była w ramach ogólnoeuropejskich Road Safety Days (dotychczas pod nazwą EDWARD – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych).

Mundurowi z Pruszcza Gdańskiego skontrolowali kilkudziesięciu kierowców i nałożyli 9 mandatów karnych na tych, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości.

Także w ramach akcji Road Safety Days mundurowi na bramkach autostrady A1 podczas kontroli wręczali korzystającym z tej drogi ulotki promujące bezpieczne zachowania na drodze oraz odblaski.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola