WERNISAŻ „WESELMY SIĘ!”

08 listopada 2017, 15:35

W sobotę, 11 listopada o godz. 18:00 Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański zaprasza do galerii Kaloryfer w Cieplewie na uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „Weselmy się!”. To ekspozycja upamiętniająca dla wielu osób jedną z najważniejszych chwil w życiu – dzień ślubu – i kolejny wernisaż przy okazji Święta Niepodległości przygotowany we współpracy z mieszkańcami gminy Pruszcz Gdański. Wcześniej były to m.in. ekspozycje prezentujące zabytkowe narzędzia i przedmioty domowego użytku, stare woluminy i periodyki z czasów PRL-u, obrazy bukoliczne i o tematyce religijnej – rozmaite pamiątki gromadzone przez lata i przechowywane z pokolenia na pokolenie.

– W tym roku postanowiliśmy potraktować święto narodowe, jako punkt wyjścia do przypomnienia sobie innego doniosłego wydarzenia, związanego z prywatną przeszłością wielu z nas. Wydarzenia, które było wyjątkowym i jednym z najszczęśliwszych przeżyć. Nasz wybór padł na ślub, gdyż okazuje się, że w wielu rodzinnych albumach ten dzień jest najlepiej udokumentowany – wyjaśnia kurator wystawy, Agnieszka Michalczyk.

Na zdjęciach sprzed kilku czy kilkudziesięciu lat, zreprodukowanych cyfrowo i powiększonych, będzie można zobaczyć znajomych i sąsiadów uwiecznionych w jednym z ich najszczęśliwszych dni życia; najpiękniejsze dziewczyny i najprzystojniejszych mężczyzn w odświętnych strojach i pozach. Kolekcja weselnych fotosów w niesamowity sposób ukazuje zmieniającą się modę: krój sukienek, długość welonów, fasony garniturów, fryzury, makijaże, a nawet zmieniające się pozy oraz sposoby kompozycji obrazu.

Otwarciu wystawy będzie towarzyszyć koncert piosenek w wykonaniu mieszkańców gminy, w tym m.in. podopiecznych warsztatów wokalnych prowadzonych w OKSiBP. Po części artystycznej zapraszamy również na herbatę, kawę i słodki poczęstunek.

Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać w godzinach pracy ośrodka do końca listopada.

FOT.: WESELMY SIĘ

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola